Polgrain sp. z o.o.

Benedykta 1,  
03-606 Warszawa

e-mail: polgrain@polgrain.com

Telefon :  +48 22 678 95 19
Fax: +48 22 678 87 03
 


Suszone wytłoki jabłkowe

 

Wytłoki jabłkowe  to  produkt powstający w wyniku tłoczenia świeżych  jabłek w zakładach produkujących soki i koncentraty owocowe. Mokre wytłoki jabłkowe w krótkim  czasie po tłoczeniu przewożone są do suszarni  i suszone są w odpowiednich warunkach do wilgotności  11-12%. Tak przygotowany produkt  sprzedajemy   do  producentów pasz dla zwierząt  w kraju i za granicą .  Suszone wytłoki jabłkowe jako towar paszowy  podlegają kontroli  polskich służb weterynaryjnych  i muszą tym samym spełniać warunki  produkcji i   i  jakości  UE.
Wytłoki jabłkowe  kupujemy  bezpośrednio z suszarni , ładujemy na specjalistyczny, certyfikowany  transport i dostarczamy  bezpośrednio  na adresy wskazane przez  firmy kupujące.
Kupujemy i sprzedajemy  również  suszone wytłoki owocowe  z takich owoców jak:   czarna porzeczka, aronia, truskawka, jagoda, czarny bez lub borówka.
 suszone wytłoki jabłkowe

Łuska z gryki 


Łuska od bardzo dawna używana jest przez wiele krajów świata jako wypełniacz poduszek, materacy, zagłówków, wałków i innych form służących jako sprzęt rehabilitacyjny wspomagający leczenie schorzeń kręgosłupa lub zapobiegający odleżynom powstałym na skutek długiego leżenia.
Podstawowe właściwości łuski to:
antyalergiczne - łuska zawiera dużo tanin hamujących rozwój mikroorganizmów.
antystresowe - łuska gryczana neutralizuje szkodliwe promieniowanie elektromagnetyczne oraz promieniowanie żył i cieków wodnych.
Materace  lub poduszki wypełnione łuska gryczaną przeciwdziałają poceniu się – łuska nie nagrzewa się od naturalnego ciepła ciała.
Łuska z gryki w postaci  zmielonej lub nie mielonej stosowana jest jako komponent do pasz dla zwierząt, głównie koni. 
 łuski gryki

Pestki z wiśni


Uzyskana po drylowaniu wiśni pestka jest lekko  podsuszana  i sprzedawana dalej  jako materiał opałowy.
Znaczącymi  odbiorcami pestek z wiśni są również specjaliści, którzy umieją  tę pestkę oczyścić  oraz wysuszyć, tak aby mogła ona przez kilka lat  służyć jako materiał do produkcji np. woreczków rehabilitacyjnych.
Główną zaletą wysuszonych pestek z wiśni jest  możliwość utrzymywania  przez długi czas wysokiej lub niskiej temperatury.  Dlatego używane są pestki do wypełnienia poduszek, woreczków, termoforów i zabawek dla dzieci.
 pestki wiśni

Łuska kakaowa


Łuska kakaowa to  produkt uboczny produkcji czekolady. Odpowiednio  przygotowana  Łuska kakaowa ma coraz większe zastosowanie w różnych dziedzinach życia.
Łuska nieoczyszczona, odbierana  prosto z produkcji  ma  zastosowanie w ogrodnictwie . W związku z dużą zawartością magnezu  jest  cenionym   polepszaczem  glebowym  i  nawozem., dzięki zawartości błonnika  stabilizuje wilgoć  w glebie.
Oczyszczona, często granulowana i odpowiednio przygotowana  łuska kakaowa ma w Europie i coraz częściej w Polsce zastosowanie jako komponent do produkcji pasz dla zwierząt.
Ze względu na wysoką zawartość błonnika i cennych minerałów  łuska ma zastosowanie w przemyśle spożywczym. Dodawana jest do sosów, jogurtów i deserów. Brykiety z łuski kakaowej mogą być
świetnym, zapachowym paliwem do kominków domowych.
 łuska kakowa